Alpha-karoten: Elixir Life Elixir w marchwi

alfa-karoten, ściśle związany z beta-karotenem i znaleziony w dużych ilościach u marchwi, zmniejsza wskaźnik śmiertelności u dorosłych. U osób z wysokim BMI wysokie spożycie alfa-karotenu może praktycznie zmniejszyć ryzyko umierania, odkryte epidemiologów w American Centers for Disease Manage and Prevention.

Naukowcy śledzili około pięćdziesięciu tysięcy Amerykanów z lat 1988–1994 Kawasaki Frontale Koszulka do 2006 r. W ramach trzeciego krajowego badania oceny zdrowia i żywienia (NHANES III). Na początku badania uczestnicy NHANES III mieli 20 lub starsze, a naukowcy ustalili stężenie alfa-karotenu we krwi. W 2006 r. Zidentyfikowali, którzy uczestnicy wciąż żyli i czy istniał związek między przetrwaniem a wcześniej określonym poziomem alfa-karotenu.

Najlepszym źródłem alfa-karotenu jest marchewka powszechna lub garden. Około 75 procent alfa-karotenu w zachodniej diecie pochodzi z marchwi. Dwieście gramów gotowanej marchewki obejmuje około 7,5 mg alfa-karotenu i około 16,5 mg beta-karotenu.

Podobnie jak beta-karoten, alfa-karoten może przekształcić się w witaminę A, ale zdarza się to w mniejszym stopniu niż Newcastle United Koszulka w beta-karotenu. Palacze lub osoby pracujące z azbestem lepiej unikają suplementów, które obejmują duże ilości beta-karotenu lub witaminy A, ponieważ Bayern Munich Koszulka zwiększają ryzyko rozwoju raka płuc.

Witamina A jest hormonem, który kieruje proces różnicowania w komórkach, i prawdopodobnie jest to zwiększony poziom witaminy A, który sprawia, że suplementy beta-karoten ryzykowały. Jednak beta-karoten ze źródeł żywności ma jedynie pozytywne skutki zdrowotne.

Naukowcy odkryli, że im wyższy poziom alfa-karotenu we krwi swoich osób, tym mniejsze ryzyko śmierci, jak pokazuje poniższy rysunek.

Alfa-karoten miał przede wszystkim wyraźne pozytywne efekty sercowo-naczyniowe, jak pokazuje powyższy rysunek. Ale w rzeczywistości wysokie spożycie alfa-karotenu zmniejszyło ryzyko śmiertelności wszystkich wspólnych wyzwalaczy śmierci.

Kiedy naukowcy przeanalizowali swoje dane znacznie dokładniej, odkryli, że alfa-karoten znacznie bardziej zmniejszył ryzyko śmiertelności u osób z BMI wynoszącym 30 lub wyższym, u osób w wieku od 45 do 65 lat oraz u osób ze zdrowym ciśnieniem krwi. W przypadku tych grup zmniejszenie śmiertelności było o około połowę. Ale wysoki poziom alfa-karotenu również zmniejszał śmiertelność o kilkadziesiąt procent również w innych grupach.

Jeśli klikniesz tabelę poniżej, pojawi się większa wersja.

Podsumowując: alfa-karoten ma pozytywny wpływ na wszystko we wszystkich. I to jest wyjątkowe, mówią naukowcy.

„Nasze ustalenia wykazały, że stężenie alfa-karotenu w surowicy były odwrotnie związane z ryzykiem śmierci z powodu wszystkich wyzwalaczy i śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych, raka i wszystkich wyzwalaczy innych niż choroby sercowo-naczyniowe i rak”. „Wykazali również, że odwrotne powiązanie było niezależne od cech demograficznych, nawyków stylu życia i konwencjonalnych czynników ryzyka zdrowotnego”.

Źródło:

alfa-karoten, ściśle związany z beta-karotenem i znaleziony w dużych ilościach u marchwi, zmniejsza wskaźnik śmiertelności u dorosłych. U osób z wysokim BMI wysokie spożycie alfa-karotenu może praktycznie zmniejszyć ryzyko umierania, odkryte epidemiologów w American Centers for Disease Manage and Prevention. Naukowcy śledzili około pięćdziesięciu tysięcy Amerykanów z lat 1988–1994 Kawasaki Frontale Koszulka do 2006 r.…

Leave a Reply

Your email address will not be published.