Studium przypadku Plece Hosta problemów zdrowotnych spowodowanych w cięciu MMA sportowca

Dodając do zarchiwizowanych badań bezpieczeństwa sportowego w tej stronie, studium przypadku zostało niedawno opublikowane w International Journal of Sport Nutrition and Exerse Metabolizm dokumentujący negatywne konsekwencje zdrowia i wydajności od szybkiego ekstremalnego cięcia masy.

W badaniu, zatytułowanym „Studium przypadku: ekstremalna waga powodująca względne niedobór energii, odwodnienie i ostre uszkodzenie nerek u mężczyzn mieszanych sportowców sztuk walki”, autor otrzymał regularne oceny składu ciała, szybkość spoczynku (RMR), szczyt VO2 i krwi i krwi Chemia medyczna w celu oceny stanu hormonalnego, profili lipidów, nawodnienia i funkcji nerek mieszanego artysty walki poddawanego powszechnego cięcia masy ciała. Cięcie obejmowało 7 tygodni diety ze zmniejszonym spożyciem kalorii, 5 dni ładowania wody, a na koniec post i odwodnienie. Spowodowało to spadek masy ciała o 18,1%.

Autor udokumentował szereg negatywnych konsekwencji, w tym względny niedobór energii, niezdolność do ukończenia testów wydajności, zmiany hormonów hormonalnych, hipercholesterolemia, hipernatremia i ostre uszkodzenie nerek.

Badanie można znaleźć tutaj z abstrakcyjnym odczytem w następujący sposób:

Celem niniejszego studium przypadku była kwantyfikacja fizjologicznego i metabolicznego wpływu ekstremalnego cięcia masy przez elitarnego męskiego sportowca MMA. Przez 8 tygodni uzyskaliśmy regularne oceny składu ciała, szybkości metabolizmu spoczynkowego (RMR), VO2Peak i chemii medycznej krwi w celu oceny stanu endokrynowego, Feyenoord Koszulka profili lipidowych, nawodnienia i funkcji nerek. Sportowiec przykleił się Reprezentacja Niemiec w piłce nożnej mężczyzn Koszulka do „stopniowego” planu odchudzania składającego się z 7 tygodni zmniejszonej energii (od 1300–1900 kcal.d-1) przyjmowania (faza 1), 5 dni obciążenia wodą z 8 l dziennie przez 4 dni po 4 dnia o 250 ml w dniu 5 (faza 2), 20 godzin na czczo i odwodnienie (faza 3) oraz 32 godziny nawodnienia i tankowania przed zawodami (faza 4). Masa ciała spadła o 18,1 % (80,2 do 65,7 kg) odpowiadającym zmianom odpowiednio 4,4, 2,8 Kashima Antlers Koszulka i 7,3 kg w fazie 1, 2 i 3. Zaobserwowaliśmy wyraźne wskaźniki względnego niedoboru energii, o czym świadczy zmniejszenie RMR (-331 kcal), niezdolność do ukończenia testów wydajności, zmiany hormonów hormonalnych (testosteron: nmol.l-1) i hipercholesterolemia (> 6 mmol.l-1) . Ponadto ciężkie odwodnienie (zmniejszając masę ciała o 9,3%) w ostatnich 24 godzinach przed indukowaną przez ważenie hipernatremiię (sód w osoczu: 148 mmol. L-1) i ostre uszkodzenie nerek (kreatynina w surowicy: 177 μmol.L-1) . Te dane z tego powodu wspierają opublikowane raporty o szkodliwym (i potencjalnie śmiertelnym) skutkach ekstremalnej masy ciała

Udostępnij to:
Świergot
Facebook

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Studiuj składa szkodliwe skutki ekstremalnego ograniczenia masy w MMAMAY 11, 2019 w „Studia bezpieczeństwa”
BC Athletic Commission składa niebezpieczeństwa i konkurencyjne wady szybkiego ekstremalnego obciążenia 5 stycznia 2018 r.
Studium przypadku łączy śmierć mieszanego artysty sztuk walki prawdopodobnie z drastycznym obciążeniem 17, 2018in „Studia bezpieczeństwa”

Dodając do zarchiwizowanych badań bezpieczeństwa sportowego w tej stronie, studium przypadku zostało niedawno opublikowane w International Journal of Sport Nutrition and Exerse Metabolizm dokumentujący negatywne konsekwencje zdrowia i wydajności od szybkiego ekstremalnego cięcia masy. W badaniu, zatytułowanym „Studium przypadku: ekstremalna waga powodująca względne niedobór energii, odwodnienie i ostre uszkodzenie nerek u mężczyzn mieszanych sportowców sztuk…

Leave a Reply

Your email address will not be published.