Ostarine, zanieczyszczenie i pytanie dla USADA

dzisiaj USADA ogłosiły o 180 stopni na domieszkowaniu zawieszenia, które rozdali w 2017 roku.

Amanda Ribas pozytywnie oceniła ostarynę po teście moczu poza konkurencją przeprowadzonym 7 czerwca 2017 r. Usada wręczyła jej 2-letnie zawieszenie. Ribas „zaakceptował” tę sankcję. Gdy zawieszenie zbliżone do ukończenia USAada ogłosiło, że „czas usługi jest wystarczającą karą, ponieważ uważają, że ostaryna prawdopodobnie pochodzi z zanieczyszczenia produktu. W podobnej notatce 4 innych sportowców otrzymało zmniejszone zawieszenie ostaryny na tej samej podstawie w ostatnich tygodniach.

Nie ma nic kontrowersyjnego w zmniejszeniu kar związanych z winy sportowców. To jest dobra rzecz. Godne uwagi w tych ostatnich zmniejszonych zawieszeniach jest jednak to, że nie wydają się one dobrze równać się z faktycznym sformułowaniem w spersonalizowanej przez UFC/USADA wykonanej przeciwdoping-polityki („ADP”). Brak jasności, kiedy sportowcy oskarżeni o doping mogą oczekiwać, że złagodzenie nie jest pożądana.

ADP ma szczególną obsługę sekcji zmniejszone sankcje za zanieczyszczenie produktu. W szczególności sekcja 10.5.1.2 ADP brzmi następująco:

10.5.1.2 Produkty zanieczyszczone
W przypadkach, w których sportowiec lub inna osoba może ustanowić
że wykryta substancja zabroniona pochodzi z
Zanieczyszczony produkt, a następnie okres niekwalifikowalności
będzie przynajmniej nagana i nie ma okresu
Niekwalifikowalność i maksymalnie okres niekwalifikowalności
określone w krótkim artykule 10.2, w zależności od sportowca lub
stopień winy innej osoby.

Zdefiniowana jest również wyrażenie „zanieczyszczony produkt” i oznacza „produkt, który zawiera zakazaną substancję
nie jest ujawniane na etykiecie produktu ani w informacji dostępnych w rozsądnej
Wyszukiwarka internetowa.”

Gdy akta prawne zawiera zdefiniowaną Reprezentacja Holandii w piłce nożnej mężczyzn Koszulka frazę, odczyt techniczny pliku wymaga wstawienia pełnej definicji wyrażenia. Wykonanie tego z zanieczyszczonymi definicje produktów kształtuje tę sekcję w następujący sposób:

W przypadkach, w których sportowiec lub inna osoba może ustanowić
że wykryta substancja zabroniona pochodziła z produktu, który zawiera zakazaną substancję
nie jest ujawniane na etykiecie produktu ani w informacji dostępnych w rozsądnej
Wyszukiwanie w Internecie, a następnie okres niekwalifikowalności
będzie przynajmniej nagana i nie ma okresu
Niekwalifikowalność i maksymalnie okres niekwalifikowalności
określone w krótkim artykule 10.2, w zależności od sportowca lub
stopień winy innej osoby.

Podczas zwykłego czytania tego rozdziału na sportowca jest wyświetlanie zanieczyszczenia. Powinny to zrobić, wskazując na konkretny zanieczyszczony produkt, który nie wymienia substancji zabronionej. Przynajmniej tak powiedział USada, który ocenił pozytywną ocenę ostaryny w 2016 roku. Lawlor nie był w stanie wskazać żadnego konkretnego zanieczyszczonego produktu i został dotknięty pełnym dwuletnim zawieszeniem.

Dlaczego wskazuję na to? Ponieważ Ribas, Mendes, Vettori, O’Malley i Montano również nie byli w stanie pokazać źródła zanieczyszczenia, ale Reprezentacja Kostaryki w piłce nożnej mężczyzn Koszulka otrzymali łagodność pod zanieczyszczonym produktem.

Dotarłem do USADA, pytając, czy zmieniły wymagania S. 10.5.1.2 ADP lub jeśli stosują sekcję inaczej. Mówią, że nie ma zmiany polityki. W szczególności dyrektor ds. Komunikacji USADA Adam Woullard zalecił następująco:

„Nie nastąpiła szczególna zmiana w polityce antydopingowej UFC, aby umożliwić nam zmniejszenie sankcji Ribas. Obecna polityka pozwala USADA zmniejszyć sankcje w oparciu o szereg czynników. Skuteczny program antydopingowy uwzględnia dostępną naukę i informacje dla każdego sportowca i odpowiednio działa. ”

Trudno zobaczyć, jak to nie jest zmiana polityki, jak sama usada w komunikacie prasowym Rivas, że „ponieważ Ribas nie był w stanie zidentyfikować źródła jej pozytywnego testu i Atletico Mineiro Koszulka biorąc pod uwagę możliwość, że jej pozytywny test był wynik Z produktu suplementów diety zanieczyszczonej ostariną, USADA uważa, że sprawiedliwe jest pozwolenie Ribas na powrót do konkurencji po podaniu większości jej dwuletniej sankcji ”

Wygląda na to, że USADA jest przygotowany do skutecznego powiadomienia o „sądowym powiadomieniu”, że produkty mogą być zanieczyszczone ostariną, a sprawy te ustanawiają precedens, że zmniejszone sankcje można rozdać, nawet jeśli sportowiec nie może zwolnić swojej troski na podstawie S. 10.5.1.2.

Ostarina nie jest jedyną substancją zakazaną powiązaną z zanieczyszczeniem produktu. Pytanie brzmi: czy Usada rozszerzy tę samą uprzejmość na innych sportowców, którzy pozytywnie testują substancje innych niż ostarina, którzy nie zachowują wykroczenia, ale nie mogą wskazywać na konkretny zanieczyszczony produkt? Dlaczego lub dlaczego nie?

Udostępnij to:
Świergot
Facebook

Lubię to:
Jak załadowanie …

Powiązany

Josh Barnett wręczył publiczną naganę po dopracowaniu naruszenia, które sięgnęły zanieczyszczonego produktu 24, 2018 z 2 komentarzami
Tim oznacza „skażoną” obronę i UFCPolityka antydopingowa 5 lutego 2016 r. W „Doping”
Myśliwca UFC Diego Ferreira pozywa producenta suplementu „za nie mniej niż 1 000 000 USD”, zarzucając oszustwo 28 lipca 2018 r.

dzisiaj USADA ogłosiły o 180 stopni na domieszkowaniu zawieszenia, które rozdali w 2017 roku. Amanda Ribas pozytywnie oceniła ostarynę po teście moczu poza konkurencją przeprowadzonym 7 czerwca 2017 r. Usada wręczyła jej 2-letnie zawieszenie. Ribas „zaakceptował” tę sankcję. Gdy zawieszenie zbliżone do ukończenia USAada ogłosiło, że „czas usługi jest wystarczającą karą, ponieważ uważają, że ostaryna…

Leave a Reply

Your email address will not be published.